Последње активности:

Добротворни турнир „Од добрих најбољима“

9. и 10. октобар 2010, Нови Сад

У организацији РЕСУРС-а, омладинске секције Друштва српско-руског пријатељства и дијаспоре, биће одржан добротворни турнир у малом фудбалу, 9. и 10. октобра 2010. године у Новом Саду, на теренима фудбалског клуба " Hattrick ".

Поред Амбасаде Руске Федерације, и компанија са заједничким капиталом, на турниру “Од добрих најбољима” учествују и водеће српске компаније, које успешно сарађују са партнерима из Русије.

Прикупљени новац јавно ће бити додељен најбољим студентима српских државних универзитета, па смо се управо из овог разлога определили да слоган нашег добротворног турнира буде „Од добрих најбољима“.

Свечано отварање турнира биће уприличено 9. октобра 2010. године, у 10.45 сати, на теренима фудбалског клуба „Hattrick“, који се налази на Булевару Цара Лазара бб, иза хотела Александар. Позивамо све заинтересоване да дођу на отварање турнира и тиме подрже идеју да само оно друштво које препознаје и награђује своје најбоље чланове има будућност.

Генерални покровитељ турнира “Од добрих најбољима” је Московска банка, а посебно се захваљујемо компанији Југоросгаз која је подржала ову добротворну акцију, као и Заводу за хитну медицинску помоћ чија ће се дежурна мобилна екипа бринути o безбедности играча.

РАСПОРЕД И ТОК УТАКМИЦА НА ТУРНИРУ

Термини за утакмице су субота и недеља од 11.00 часова ујутру до 17.00 поподне. Игра се 2×15 минута плус 3 минута за промену страна и 5 минута за излазак нових екипа на терен, што је укупно 38 минута по мечу.

Првог дана игра свих 16 екипа у 8 утакмица са почетком у 11.00 часова. Другог дана се игра опет 8 утакмица са почетком у 11.00 часова.

09.10.2010. СУБОТА

1. 11.00 -11.38 први пар (МСК Кикинда – Амбасада Руске Федерације)

2. 11.38 -12.16 други пар (КПМГ, Београд – Азотара Панчево)

3. 12.16 -12.54 трећи пар (Вечерње Новости, Београд – ФКЛ, Темерин)

4. 12.54 -13.32 четврти пар (Банатски двор, Нови Сад – Српска фабрика стакла, Параћин)

5. 13.32 -14.10 пети пар (Лукоил, Београд– Информатика, Београд)

6. 14.10 -14.48 шести пар (Србијагас, Нови Сад – ЦМС, Београд)

7. 14.48 -15.26 седми пар (Ентеријер Јанковић – Јанковић Поповић Митић, Београд)

8. 15.26 -16.04 осми пар (Актер, Нови Сад – Московска банка, Београд)

10.10.2010. НЕДЕЉА

1. 11.00 -11.38 (победник првог и другог пара)

2. 11.38 -12.16 (победник трећег и четвртог пара)

3. 12.16 -12.54 (победник петог и шестог пара)

4. 12.54 -13.32 (победник седмог и осмог пара)

5. 13.32 -14.10 (први полуфинални меч – победник првог/другог – трећег/четвртог)

6. 14.10 -14.48 (други полуфинални меч – победник петог/шестог – седмог/осмог)

7. 14.48 -15.26 (меч за треће место – поражени у полуфиналу)

8. 15.26 -16.04 (финале – победници из полуфинала)

Остатак времена од 56 минута је обезбеђен за евентуална кратка кашњења током утакмице, пенала и проглашење победника. Ово је начелно прорачуната сатница, екипе ће излазити на терен без непотребног чекања.

ПРАВИЛА ТУРНИРА

• Утакмица траје 2 x 15 минута

• Екипе могу пријавити до 10 играча

• Екипа броји 5+1 (пет играча и један голман)

• Игра се на испадање, екипа која победи иде у даље такмичење

• У случају нерешеног резултата изводи се серија од 3 пенала са седмерца, а ако је резултат и даље нерешен изводи се по један пенал до победе

• Измене играча су “летеће”(играч прво излази, а потом улази играч који га мења)

• Након начињених 5 прекршаја у току једног полувремена, сваки наредни прекршај повлачи казнену меру у виду казненог ударца са удаљености од 10 метара.

• Корнер од голмана важи и изводи се

• Правило 3 корнера-пенал не важи

• Аут се изводи ногом, изван линије терена

• Голман враћену лопту изван голманског простора не сме враћати руком (индирект), а сме када му се врати главом

• Код извођења слободног ударца, аута, корнера и индиректа, противнички играчи морају бити удаљени најмање 5 метара

• Клизећи старт је забрањен

• Сва неспортска понашања на утакмици биће санкционисана искључењем из игре на 2 (два) минута, 5(пет) минута и до краја утакмице.